Yhteystiedot

Käsityö- ja muotoilukoulu Näpsässä opiskelee noin 1000 lasta.

Käsityö- ja muotoilukoulu Näpsän hallinnollinen yksikkö toimii Tampereella Tammelassa, jossa annetaan myös Näpsä-opetusta. Sen lisäksi Näpsä toimii jokaisella Taito Pirkanmaan taitokeskuspaikkakunnalla sekä Nokialla ja Akaassa, kaikkiaan 22 eri opetuspisteessä.

Käsityö- ja muotoilukoulu Näpsä
Asiakaspalvelu, oppilashallinto
Peltokatu 16 C, 33100 Tampere
napsa@taitopirkanmaa.fi
P. 050 560 6332
ma–to klo 9–16

Rehtori Maria Suikkanen
maria.suikkanen@taitopirkanmaa.fi
P. 050 598 8692

Apulaisrehtori Tiina Meriläinen
tiina.merilainen@taitopirkanmaa.fi
P. 050 505 3070

Tampere
Taitokeskus Epilä, Pispalan valtatie 133, 33270 Tampere
P. 050 409 3760, epila@taitopirkanmaa.fi

Taitokeskus Hervanta, Lindforsinkatu 5, 33720 Tampere
P. 050 414 6658, hervanta@taitopirkanmaa.fi

Taitokeskus Verkaranta, Vuolteentori 2, 33100 Tampere
P. 050 4961 121, verkaranta@taitopirkanmaa.fi

Vuoreksen koulu, Rautiolanrinne 2, 33870 Tampere
P. 050 414 6658, hervanta@taitopirkanmaa.fi

Akaa
Kulttuuritalo Laaksola, Ryödintie 2, 37800 Akaa
P. 050 560 6332, napsa@taitopirkanmaa.fi

Kangasala
Taitokeskus Kangasala, Ellintie 2, 36200 Kangasala
P. 050 527 3125, kangasala@taitopirkanmaa.fi

Kirkkoharjun koulu, Kangasalantie 1109, 36200 Kangasala
P. 050 527 3125, kangasala@taitopirkanmaa.fi

Lempäälä
Taitokeskus Lempäälä, Vanha asema, 37500 Lempäälä
P. 050 414 6756, lempaala@taitopirkanmaa.fi

Mänttä-Vilppula
Taitokeskus Mänttä, Itätorinkatu 4, 35800 Mänttä
P. 050 592 9039, manttavilppula@taitopirkanmaa.fi

Nokia
Kerhola, Souranderintie 13, 37100 Nokia
P. 050 560 6332, napsa@taitopirkanmaa.fi

Nokian koulu, Puutteenkuja 5, 37120 Nokia
P. 050 560 6332, napsa@taitopirkanmaa.fi

Harjuniityn koulu, Lautamiehenkatu 1, 37140 Nokia
P. 050 560 6332, napsa@taitopirkanmaa.fi

Orivesi
Taitokeskus Orivesi Auvinen, Keskustie 37, 35300 Orivesi
P. 050 433 8681, orivesi@taitopirkanmaa.fi

Pirkkala
Nuolialan koulu, Jaakontie 5, 33950 Pirkkala
P. 050 560 6332, napsa@taitopirkanmaa.fi

Toivion koulu, Korpitie 13, 33920 Pirkkala
P. 050 560 6332, napsa@taitopirkanmaa.fi

Vesilahti
Taitokeskus Vesilahti, Tapolantie 1 b, 37470 Vesilahti
P. 050 342 2508, vesilahti@taitopirkanmaa.fi

Narvan koulu, Kestintie 2 B, 37370 Vesilahti
P. 050 342 2508, vesilahti@taitopirkanmaa.fi

Ylämäen koulu, Koulumäentie 30, 37420 Valkkinen
P. 050 342 2508, vesilahti@taitopirkanmaa.fi

Virrat
Taitokeskus Virrat, Virtaintie 36, 34800 Virrat
P. 050 527 3120, virrat@taitopirkanmaa.fi

Ylöjärvi
Taitokeskus Ylöjärvi, Krankkula, Suojastentie 10, 33470 Ylöjärvi
P. 050 593 9622, ylojarvi@taitopirkanmaa.fi

Vuorentaustan koulu, Välimäenkuja 5, 33430 Vuorentausta
P. 050 593 9622, ylojarvi@taitopirkanmaa.fi