Hallinto

Taitoliitto ja sen 17 alueellista taitoyhdistystä muodostavat valtakunnallisen palvelu- ja asiantuntijajärjestön. Taito Pirkanmaa ry on osa tätä verkostoa. Yhdistys työllistää noin 70 henkilöä. Yhdistys omistaa myös Taito Pirkanmaa Oy:n, jonka palveluksessa on liki 20 työntekijää.

Taitokeskusten yhteystiedot löydät kunkin taitokeskuksen omalta sivulta.

Taito Pirkanmaa ry | Toimisto
Vuolteentori 2, 33100 Tampere
P. 050 435 5455
toimisto@taitopirkanmaa.fi

Toiminnanjohtaja Tuula Ruusumaa
P. 050 680 18
tuula.ruusumaa@taitopirkanmaa.fi

Talouspäällikkö Satu Hankala
P. 050 433 4200
satu.hankala@taitopirkanmaa.fi

Neuvontapäällikkö Eija Pettersson
P. 050 433 9124
eija.pettersson@taitopirkanmaa.fi

Kehittämispäällikkö Marja-Leena Seilo
P. 050 593 4880
marja-leena.seilo@taitopirkanmaa.fi

Kirjanpitäjä Aija Kaakkolammi
P. 050 435 5455
aija.kaakkolammi@taitopirkanmaa.fi

Taito Pirkanmaa ry | Käsityö- ja muotoilukoulu Näpsä
Peltokatu 16 C, 33100 Tampere
P. 050 560 6332
napsa@taitopirkanmaa.fi

Rehtori Maria Suikkanen
P. 050 598 8692
maria.suikkanen@taitopirkanmaa.fi

Taito Pirkanmaa Oy | kuluttaja-asikkaiden verkkokauppatilaukset
P. 050 595 0402 (arkisin klo 8.30–16)
tukku@taitopirkanmaa.fi

Taito Pirkanmaa Oy | tukkuasiakkaiden asiakaspalvelu
Vuolteentori 2, 33100 Tampere
P. 050 594 1917 (arkisin klo 8.30–16)
tukku@taitopirkanmaa.fi

Taito Pirkanmaa Oy | Verkarannan lankamyymälä
Vuolteentori 2, 33100 Tampere.
p. 050 406 7532
Avoinna ma–pe klo 10–16

Taito Pirkanmaa Oy | Taito Shop
Hatanpään valtatie 4, 33100 Tampere
P. 050 598 4367
taito.shop@taitopirkanmaa.fi
Avoinna ti–pe 11–17, la 10–16

Myyntipäällikkö Anna Backman
P. 050 336 4488
anna.backman@taitopirkanmaa.fi